Rybnik: Młodzi i przedsiębiorczy

Rybnik: Młodzi i przedsiębiorczy

Po raz kolejny wręczone zostały nagrody dla młodzieży z rybnickich szkół, laureatów konkursu organizowanego przez Miasto Rybnik na najlepszy biznesplan.

Spośród nadesłanych prac komisja oceniająca zweryfikowała merytoryczną wartość biznesplanów, a także takie elementy, jak: innowacyjność pomysłu, realność założeń finansowych czy trwałość przedsięwzięcia. Łączna pula nagród finansowych opiewała na 10 tysięcy złotych. Wybrano 5 laureatów:

V miejsce – praca EDU NEST, autorzy: Julia Kumańska oraz Julia Kocur z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Urszulańskich (nagroda: 1000 zł)

IV miejsce – praca: ELEKTRO-WODNIACY, autor: Kacper Oczadły z Zespołu Szkół Technicznych (nagroda: 1000 zł)

III miejsce – praca: System VRL, autorzy: Amelia Cichoń oraz Hanna Cichoń
z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Technicznych (nagroda: 1500 zł)

II miejsce – praca: Bee Motion, autor: Mateusz Kasparek z Zespołu Szkół Technicznych (nagroda: 2500 zł)

I miejsce – praca: Nowy Ciuszek, autorzy: Paulina Sowa oraz Milena Nowak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych (nagroda: 4000 zł)

W zwycięskiej pracy opisany został biznesplan na firmę świadczącą nowoczesne usługi krawieckie dzięki wykorzystaniu najnowszych maszyn hafciarskich. Głównym założeniem jest działanie w zgodzie ze „slow fashion”, filozofią wpisującą się w zrównoważone podejście do mody i konsumpcji. Stare ubrania i dodatki z tej firmy będą miały nowe życie dzięki atrakcyjnym, indywidualnym haftom.

– „Śledząc rynek renowacji i hafciarstwa można zauważyć, że coraz więcej ludzi decyduje się na odnawianie ubrań i przerabianie ich. Naszą firmę będzie wyróżniała innowacyjność i pomysłowość, nasze produkty będą wyjątkowe i wykonane z najlepszych materiałów” – zakładają autorki zwycięskiego biznesplanu

Przyznano też 5 wyróżnień, za które uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, tj. wysokiej jakości słuchawki bezprzewodowe. Nagrody rzeczowe w postaci tabletów otrzymali też laureaci pierwszego miejsca.

Partnerem konkursu „Rybnicki biznesplan” w tej edycji był PKO Bank Polski, Link Point oraz DB Cargo Polska.

„Rybnik dla Biznesu” po raz 5

9 listopada odbyła się 5 edycja Konferencji „Rybnik dla Biznesu”. Tradycyjnie już przedsięwzięcie było okazją do spotkania i integracji środowiska biznesowego z Rybnika i całego regionu, podczas tego wydarzenia zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu na najlepszy biznesplan.

Poranna część wydarzenia odbyła się w Zabytkowej Kopalni Ignacy, gdzie przeprowadzono 3 szkolenia na tematy związane z organizacją pracy, marketingiem oraz sztuczną inteligencją. Łącznie w szkoleniach wzięło udział blisko 200 uczestników.

Z kolei po południu, w Domu Kultury Niedobczyce, przedsiębiorcy mieli okazję do wzajemnych rozmów przy kawie, spotkań z władzami miasta, wymiany doświadczeń i pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych.

Na koniec prelekcję na temat marketingu w internecie oraz public relations wygłosił dr Krystian Dudek – doradca, wykładowca akademicki, konsultant, komentator i praktyk w dziedzinie public relations, promocji i reklamy. W wieczornej części Konferencji „Rybnik dla biznesu” udział wzięło ponad 150 osób.

W tej samej kategorii