Rybnik: Razem przeciw depresji

Rybnik: Razem przeciw depresji

Miasto Rybnik dołączyło do projektu Razem przeciw depresji – wraz z Radiem Eska pomaga i wspiera dzieci i młodzież, przeciwdziałając depresji. 

Przedsięwzięcie to kolejny krok w kierunku starań Miasta Rybnika o dobrostan młodych ludzi, profilaktykę antydepresyjną oraz rozwiązania wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. W kampanię angażuje się także Młodzieżowa Rada Miasta, której członkowie, dzięki zrozumieniu problemów rówieśników, skutecznie realizują inicjatywy odpowiadające na ich rzeczywiste potrzeby.

Współpraca w ramach kampanii Razem przeciw depresji otwiera szerokie możliwości dotarcia z ważnym przekazem do młodych ludzi zmagających się z trudnościami zdrowia psychicznego, sygnalizuje o ważnych symptomach, które nie powinny być ignorowane oraz wskazuje możliwe rozwiązania.

– Platforma wykorzystuje różne formy docierania do potencjalnych zainteresowanych. To m.in. nagłośnienie tematu przez rozpoznawalnych i zaangażowanych dziennikarzy – ambasadorów akcji. To także baza wiedzy prowadząca do różnych artykułów, podcastów, a także interaktywny film, w którym – podczas oglądania – podejmujemy decyzje, od których zależy, jak potoczy się scenariusz. Film, którego fabuła oscyluje wokół nastolatki Alicji, która mierzy się z różnymi problemami, ma pobudzać wyobraźnię, sprowokować do rozmowy, nauczyć słuchania. Mamy nadzieję, że tak podane treści sprzyjać będą upowszechnianiu wiedzy nt. profilaktyki depresji – wyjaśnia Katarzyna Korba, Kierownik Referatu Projektów Edukacyjnych w Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika.

Bardzo ważnym aspektem przedsięwzięcia jest wskazanie kontaktów do miejsc, w których można znaleźć pomoc. Są to instytucje udzielające wsparcia dzieciom i rodzinie, oferujące wsparcia w sytuacji szeroko rozumianych kryzysów. Więcej na stronie kampanii.

W tej samej kategorii